Oprawa eventów kwiatami

Wszyscy lubimy wyjątkowe miejsca. Jako element wystroju kwiaty tworzą klimat pełen naturalnej elegancji. Odpowiednie przygotowanie firmowej gali, czy branżowej konferencji wymaga opracowania kompleksowego planu działania. Oprawa eventów kwiatami powinna uwzględnić projektowanie, wykonanie, oraz logistykę i dostawę. Warto zatem zlecić wykonanie całości jednej firmie, jej profesjonalnym florystom. W przypadku, gdy całość powierzymy jednej i tej samej firmie można być spokojnym, że wszystko zostanie dopięte na ostatni… kwiatek. Jednak nie każde wydarzenie można nazwać eventem. Wydarzenia bywają podobne w rozmachu, ale trzeba pamiętać, że dekoracje mają różne role do spełnienia. Aranżacje i oprawa eventów kwiatami zależy od dwóch czynników:
  • charakteru wydarzenia – jego rangi, miejsca i czasu organizacji oraz osób do których jest skierowane;
  • pomysłu florystów – współpraca z klientem, analiza i uwzględnienie jego wizji wydarzenia, dopasowanie aranżacji do tematyki i okoliczności.

Floryści muszą być elastyczni i czujni

Jeśli wydarzenie ma być z założenia bardzo wesołe i z dużym rozmachem jeśli chodzi o dekoracje, a po sąsiedzku tej samej lokalizacji odbywa się „smutniejsze” wydarzenie, warto mieć na uwadze dostosowanie aranżacji. Można np zredukować liczbę kwiatów lub dołączyć delikatne poważniejsze kompozycje odrobinę zmieniając stylistykę. To, jakie kwiaty wybierzemy na dany event jest mocno uwarunkowane okolicznościami. Kwiaty różne w stylu i charakterze dobieramy do aranżacji wnętrz i plenerów. Inne do oficjalnej kompozycji na konferencję, a jeszcze inne na efektowną promocję. W przypadku konferencji liczy się stonowanie i uzupełnienie wystroju. Przy promocji trzeba przyciągnąć uwagę, miło zaskoczyć i rozluźnić atmosferę.
Przede wszystkim oprawa eventów kwiatami ma podkreślić rangę wydarzenia. Jej zadaniem jest stworzenie atmosfery i scenografii odpowiedniej do rodzaju imprezy, nie może jednak przytłaczać. Dekoracje muszą być dobrane swym rozmiarem do pomieszczeń i szlaków komunikacyjnych. Podobnie wygląda kwestia sezonowych charakterystycznych roślin, które warto odpowiednio wpleść w kompozycję. Oczywiście o ile nie stoi to w sprzeczności z wizją organizatora. Co do kolorystyki istnieje naczelna reguła mówiąca o tym, że najlepiej komponują się dekoracje w kolorach przewodnich, lub kolorystyce loga firmy/produktu.

Rynek wydarzeń, zwłaszcza medialny rozwija się dynamicznie, rosną zatem wymagania co do atrakcyjności wydarzeń. Kwiatowe scenerie eventowe sprawdzają się idealnie jako dodatki, ale również jako dopracowane tło dla wydarzenia. kwiaty są też nastrojowym i pięknym tłem dla ślubnych sesji zdjęciowych. 

Oprawa eventów kwiatami – jak właściwie dobrać oprawę?

Klientom organizującym cykliczne eventy proponujemy abonament i atrakcyjne rabaty. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również inne usługi, jak firmowe prezenty kwiatowe, kwiaty na event oraz choinki i okolicznościowe stroiki np. na Boże Narodzenie. Podpowiadamy jak wybrać kwiaty na event, a dokonanie płatności uruchamia współpracę florystyczną.


Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.