Kwiaty na prezentacje

Zawsze należy pamiętać, że rola dekoracji uzależniona jest od rodzaju wydarzenia. Dlatego promocja produktu czy przedstawienie projektu potrzebuje własnej dobrze dobranej oprawy eventów kwiatami. To jak dobierzemy kwiaty na prezentacje, zależy od dwóch głównych czynników:
  • charakteru wydarzenia – rangi, miejsca i czasu organizacji oraz osób, do których jest skierowany przekaz oraz
  • pomysłu florystów – współpraca z klientem, połączenie jego wizji z pomysłami florystów
Zasadą nadrzędną jest zawsze dopasowanie aranżacji do tematyki i okoliczności wydarzenia które organizujemy ponieważ ma na  istnieje bardzo wiele wariatów w tym zakresie.

Dobór aranżacji – od projektu, po dostawę

Promocja, zazwyczaj produktu, projektu lub usługi ma być z założenia wydarzeniem przykuwającym uwagę i zapadającym w pamięć. Ma także zachęcić do zakupu, prenumeraty, udziału, współpracy, inwestycji itd. Nie można ani przytłoczyć rozmachem dekoracji, ponieważ produkt w niej zginie, ani zrobić jej zbyt skromnej, bo będzie wyglądała na niedopracowaną. Kwiaty na prezentacje mają przede wszystkim pomóc w zrobieniu pozytywnego wrażenia i zapewnieniu dobrej atmosfery. Swobodnej, ale z klasą. To, jakie kwiaty wybierzemy zależy od okoliczności, charakteru marki i rodzaju produktu, projektu lub usługi. Inny styl aranżacji potrzebny jest do przestrzeni zamkniętych, inny do promocji w plenerze. Kompozycje muszą również pasować do kolorystyki marki, a czasem nawet do jej loga. Jeśli np. promocja dotyczy produktów w SPA, którego logiem jest lilia, warto pokusić się o opracowanie projektu właśnie z lilią właśnie jako motywem przewodnim.
Należy zawsze pamiętać, że to produkt ma być w centrum uwagi. Kwiaty na prezentacje mają ją uzupełniać i kojarzyć się jednoznacznie z marką. Co do kolorystyki istnieje naczelna reguła mówiąca o tym, że najlepiej komponują się dekoracje w kolorach przewodnich lub kolorystyce loga firmy/produktu. Floryści muszą więc dopilnować, aby aranżacje kwiatowe znajdowały się w wyeksponowanych bezpiecznych miejscach, jednocześnie nie przykuwając uwagi jako główny element wydarzenia. Dekoracje muszą być swym rozmiarem dopasowane do pomieszczeń i szlaków komunikacyjnych. Nie mogą ani niczego zasłaniać ani rozpraszać uwagi.

Rynek wydarzeń, zwłaszcza medialnych rozwija się dynamicznie, Rosną zatem wymagania co do atrakcyjności opraw. Kwiatowe scenerie eventowe sprawdzają się idealnie jako dodatki, ale również jako dopracowane tło dla wydarzenia.

Kwiaty na prezentacje – jak właściwie dobrać dekoracje?

Kwiaty na prezentacje są integralną częścią scenerii. Dlatego muszą współgrać z ogólna stylistyką i wszystkimi jej elementami, takimi jak oświetlenie, podłoga, różnego rodzaju ozdoby, plakaty. Aranżacja powinna współgrać z:
  • zaproszeniami
  • infografikami
  • ubiorem hostess i obsługi

Klientom organizującym cykliczne eventy proponujemy abonament i atrakcyjne rabaty. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również inne usługi, jak firmowe prezenty kwiatowe, bukiety firmowe oraz choinki i okolicznościowe stroiki np. na Boże Narodzenie. Podpowiadamy jak wybrać kwiaty na event, a dokonanie płatności uruchamia współpracę florystyczną.


Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.