Kwiatowy dekor hotelu

Hotele są miejscami, w których porządek, wystrój i profesjonalizm w dbaniu o komfort gościa liczą się najbardziej. W tym artykule postaramy się przybliżyć Państwu kwestię wystroju. Kwiaty i rośliny ozdobne, czy to doniczkowe, czy cięte sprawdzają się doskonale jako dopełnienie, podkreślające aranżację. Hotel ma za zadanie zapewnić gościom wygodny pobyt ciepło przywitać. W roli takiej ozdoby przykuwającej uwagę doskonale sprawdzają się kompozycje kwiatowe do hotelu. Kwiatowy dekor hotelu jest jednak czymś więcej niż miłe roślinne aranżacje. Podkreśla charakter tego miejsca. Często również umiejętnie łączy wnętrza budynku z naturalnym środowiskiem okolicy, w której jest położony hotel.


Co daje kwiatowy dekor hotelu?

Jeśli hotel jest usytuowany wśród łąk z wrzosami należałoby dla spójnego efektu uwzględnić ten typ roślin w donicach hallu lub w recepcji. Jeśli mamy w okolicy magnolie, warto dostarczyć wazony z tymi pięknymi ciętymi kwiatami jako kompozycje kwiatowe do hotelu. Kwiaty i rośliny doniczkowe urozmaicą wnętrze, a w ciekawej aranżacji mogą z łatwością zastąpić inne dekoracje. Ponadto mogą nawet pomóc w usunięciu z pola widzenia elementów koniecznych, acz mało atrakcyjnych takich jak wejścia służbowe, windy techniczne, czy… widoczne defekty remontowe. Należy jednak pamiętać, że są dekoracją żywą. O ile w newralgicznej sytuacji kwiaty po prostu wymienia się na nowe, o tyle rośliny w donicach wymagają stałej opieki. Z jednej strony kwiatowy dekor hotelu stanowi ogromną zaletę, ponieważ w naturalnym otoczeniu człowiek czuje się najlepiej. Z drugiej strony narzuca konieczność regularnej pielęgnacji, terminowych wymian roślin i zapewnienia ich bezpiecznego transportu. Kolejną cechą takich dekoracji ich sezonowość. Zwłaszcza wśród kwiatów ogromną zaletę stanowi ich typowość dla danych pór roku. Umiejętnie dobrane bukiety z kwiatów ciętych są niezwykłą ozdobą, zmieniającą się wraz z porami roku i okazją. Kwiatowy dekor hotelu musi zawsze stanowić integralną część całości wystroju, wtedy pomieszczenia staną się bardziej eleganckie, cieplejsze i atrakcyjniejsze.

A jeśli nie kwiaty cięte?

Wówczas proponujemy rośliny doniczkowe, które również mają swoje zalety. Mogą być bardzo okazałe, aż do niewielkich drzew, jak np. fikus beniamina. Nie są elementem stałym i mogą być ustawiane w różnych miejscach. Oczywiście im mniej rośliny podróżują po budynku tym dla nich lepiej. Nie mniej jednak jeśli zapewnimy im takie same lub maksymalnie zbliżone pod kątem warunków stanowiska będą zdobiły przestrzenie hotelowe zależnie od potrzeb i pomysłu. Ponadto wszystkie rośliny, a jest ich ogromny wybór, pozwalają na sprawną, właściwie nieograniczoną i porównywalnie niedrogą zmianę wystroju. Warto zatem zmieniać co jakiś czas styl i całość aranżacji. Hotel mile zaskoczy stałych gości, a nowych przyciągnie świeżością swego wystroju. Również pracownikom będzie milej spędzać godziny pracy we wnętrzach udekorowanych z gustem i starannością. I oczywiście nie wolno zapomnieć o dekorze okolicznościowym, np. w Boże Narodzenie. Dobrze gdy hotel bierze udział w lokalnych wydarzeniach, dekorując swoją fasadę np . w kolorach miasta.

Profesjonalna opieka florystyczna i kwiatowy dekor hotelu

Wszelkimi innymi aspektami aranżacji kwiatowej zajmie się z chęcią i radością Bonny Blue. Profesjonalnie, terminowo i pięknie ukwiecimy wszystko. Zajmiemy się całością,projektem,wykonaniem, dostawą i opieką. Im bardziej nietypowe zlecenie,tym chętniej podejmujemy wyzwanie. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z nasza ofertą.

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.