Kompozycje kwiatowe do hotelu

Kwiaty i ozdobne rośliny w hotelu? Zapytacie Państwo po co? Przecież w hotelu się głównie nocuje. Ale nie tylko i nie całą dobę. Hotel ma za zadanie gościć, nakarmić, zrelaksować i zapewnić dobrą atmosferę. Liczy się nie tylko sam pokój hotelowy, ale również, a może przede wszystkim pierwsze wrażenie. A musi ono być naprawdę dobre, by zatrzymać i zachęcić gościa, ciepło przywitać i zainteresować pobytem. W roli takiej ozdoby przykuwającej uwagę doskonale sprawdzają się kompozycje kwiatowe do hotelu.

Urozmaicą wnętrze, a w ciekawej aranżacji mogą z powodzeniem zastąpić inne dekoracje. Należy jednak pamiętać, że są dekoracją żywą. Z jednej strony to ogromna zaleta, ponieważ w naturalnym otoczeniu człowiek czuje się komfortowo. Z drugiej zaś trzeba dbać o regularną wymianę dekoracji na czas i o zapewnienie bezpiecznego, zdrowego dla kwiatów transportu.

Kompozycje kwiatowe do hotelu – zalety

Kwiaty pozwalają na szybką i relatywnie niedrogą zmianę wystroju wnętrza. Jest to możliwe dzięki sezonowości kwiatów i ich ogromnego wprost wyboru. Mówimy tu jednak nie tylko o kwiatach, ale również roślinach ozdobnych, żywej zieleni i wszelkich możliwych dodatkach. W zależności od charakteru i głównych motywów wystroju sprawdzą się stonowane lub fantazyjne kompozycje, klasyczne bukiety lub nowoczesne aranżacje. Liczy się także otoczenie hotelu, jego położenie i to jak właściciel wyobraża sobie dekoracje patio, restauracji, czy terenów rekreacyjnych hotelu. Kompozycje kwiatowe do hotelu, aby osiągnąć zamierzony efekt muszą stanowić zawsze integralną część całości wystroju i doskonale komponować się z otoczeniem. Pomieszczenia będą bardziej eleganckie, cieplejsze i odświeżone.

Jako kompozycje kwiatowe do hotelu najlepiej sprawdzają się:

  • kwiaty cięte – zwłaszcza sezonowe, powinno się jednak unikać kwiatów o silnym zapachu i dużej ilości pyłków, chociażby ze względu na możliwosc alergii u gościa. Urokliwe są orchidea Vanda, storczyki czy sezonowe żonkile.
  • rośliny doniczkowe – najlepiej stosować gatunki odporne na niesprzyjające warunki, niedobór promieni słonecznych, klimatyzację, potrącanie. Świetnie sprawdzą się sansewierie i palmy.

Profesjonalizm przede wszystkim

Hotel jest firmą ze swoją marką. Aby utrzymać się na rynku i budować dobrą renomę musi stale pracować nad wizerunkiem. Jest to jedno z tych szczególnych miejsc, w których porządek, estetyka i niebanalność wnętrza są kluczowymi aspektami. Szczególnie istotne jest dopasowanie całości aranżacji do otoczenia i okoliczności. Przytulny wiejski pensjonat ma inne wymagania niż nowoczesny hotel w centrum metropolii. Sezonowość też warto brać pod uwagę, aby dekoracje nie wyszły śmiesznie. Rośliny doniczkowe będą znakomitym uzupełnieniem wystroju. Dadzą poczucie stabilności, pełni przyrody, uzupełnią i ocieplą wnętrze.

Aby sprawnie i atrakcyjnie wyposażyć wnętrza w kwiaty, oraz zapewnić im stałą profesjonalną opiekę warto rozpocząć współpracę z zawodową firmą florystyczną. Doświadczenie takiej firmy i dobra opinia na rynku powinny być jednym z kryteriów przy wyborze marki do współpracy florystycznej. Bonny Blue jest pracownią florystyczną o ugruntowanej pozycji na rynku florystów i zdobyliśmy już zaufanie klientów z wielu różnych branż.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i nawiązania współpracy.

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.